Romuald Kosznik
Temat rzeka ale krótko: W odniesieniu do rozwoju ewolucyjnego jasnym wydaje się, że kobiety w sytuacjach koniecznych takich jak: ciężka choroba lub trudne rany karmiły również członków rodziny lub współmałżonka/partnera, a co za tym idzie pierś kobiety reaguje również na konflikty związane z partnerem, bliskimi osobami oraz zwierzętami. Treść konfliktu – konflikt troski (nie seksualny) lub konflikt związany z kłótnią a także konflikt gniazda odnoszący się do własnego domu lub miejsca, w którym człowiek czuje się zadomowiony. W jakim stopniu przebiega sympatykotonia – faza aktywna , w takim stopniu będzie guz lub ładniejsze zmiany.

Źródło: http://5prawnatury.pl/wybrane-programy-natury/sbs-piersi/

5 Praw Natury » Wybrane Programy Natury » SBS piersi
SBS piersi
Kobieta przeważnie doświadcza „przywiązania do dziecka lub partnera” w jej piesiach. Dlatego rak piersi jest najczęściej występującym rakiem u kobiet.

W Germańskiej Nowej Medycynie mamy do czynienia z 2 typami raka piersi:
– rak gruczołów mlecznych, widziany jako zwarty guzek
– rak przewodów mlecznych, w medycynie znany jako śródprzewodowy rak piersi, który najczęściej nie jest zauważany podczas fazy aktywnej konfliktu. Kobieta jedynie może czuć lekkie ciągnięcie w miejscu dotkniętym konfliktem w piersi oraz, gdy przebieg fazy aktywnej jest intensywny, pierś może się zmniejszać, a sutek wciągnąć.

Dodatkowo skóra właściwa piersi może również zostać dotknięta konfliktem i spowodować rozwinięcie się tzw. „raka skóry”, który jest kolejnym przeżytym konfliktem na skutek odczucia „skalania/obrzydzenia” z powodu procesu toczącego się w/na piersi. Również naskórek może zareagować w wyniku przeżycia przez kobietę konfliktu rozłąki – oderwania od piersi – patrz opis SBS przewodów mlecznych.

W przypadku stwierdzenia raka piersi w pierwszej kolejności trzeba się zastanowić nad następującymi kwestiami:
– czy miejsce dotknięte zmianą to przewód mleczny czy gruczoł mleczny
– ustalenie ręczności
– ustalenie w jakiej fazie Biologicznego Programu Natury (tzw. SBS-u) znajduje się kobieta

Ponieważ tematy konfliktów różnią się od siebie i przebiegają na dwóch różnych tkankach, ośrodki sterujące SBS-em w mózgu też będą różne.

Gruczoły mleczne sterowane są w móżdżku i należą do mezodermy archaicznej. Jak wynika z 3 Prawa Natury komórki tkanki mezodermy archaicznej dzielą się w fazie aktywnej (przyrost), a w fazie zdrowienia następuje ich redukcja dzięki pożytecznej pracy mikrobów.

Przewody mleczne wykształciły się z ektodermy i sterowane są przez ośrodek sensoryczny znajdujący się w korze mózgowej. Zgodnie z 3 Prawem Natury w fazie aktywnej następuje owrzodzenie tkanki (zmniejsza się jej ilość), a w fazie zdrowienia mamy do czynienia z odbudową tkanki.
Oba ośrodki sterują organem (piersią) po przeciwnych stronach (=unerwienie skrzyżowane – prawa pierś / lewe HH, lewa pierś / prawe HH).

Konflikt:  troska lub kłótnia

Faza aktywna: przyrost zwartego guza, który jest niczym innym jak powiększonym gruczołem mlecznym, który produkuje więcej mleka. Podczas tej fazy kobieta ma zwiększoną produkcję mleka w piersi dotkniętej konfliktem, mleko może wypływać z sutka nawet wtedy gdy kobieta nie karmi piersią (gdy karmi dziecko – pierś dotknięta konfliktem ma zawsze więcej mleka). Jeśli faza aktywna jest intensywna guz może być wyczuwalny w badaniu palpacyjnym już po kilku tygodniach. Pierś robi się większa.
Guz przestaje rosnąć tylko wtedy, kiedy dojdzie do rozwiązania konfliktu.

Faza zdrowienia: rozkładanie guza przy udziale mikrobów – prątków gruźlicy (jeśli są obecne w organizmie; jeśli nie – guz zostaje otorbiony). Proces ten jest bolesny, jest to ostry przeszywający ból w miejscu dotkniętym konfliktem.  Wynika to z tego, że w miejscu dotkniętym konfliktem toczy się proces zabliźniania. Ten rodzaj bólu jest charakterystyczny podczas fazy zdrowienia tkanek kontrolowanych w móżdżku, np. półpasiec (skóra właściwa).

Biologiczny sens: wytworzenie dodatkowych komórek ma na celu dostarczenie osobie, o którą kobieta się troszczy, większej ilości mleka. W ten sposób organizm matki / partnerki stara się wspierać potrzebującego.
Przewody mleczne – Rak wewnątrz-przewodowy – rak nieinwazyjny przewodowy sutka, in. rak śródprzewodowy (łac. carcinoma intraductale a.carcinoma ductale in situ, CDIS; ang. ductal carcinoma in situ, DCIS)

Konflikt: rozłąka (ten konflikt trzeba sobie wyobrazić na podobnej zasadzie jak rozłąka w przypadku naskórka – „oderwanie od ciała” – oczywiście w przypadku piersi chodzi o „oderwanie się od piersi” ; często przy przeżyciu konfliktu rozłąki objawy są i w przewodzie i na naskórku piersi)
Na marginesie: rak sutka zalicza się do zmian przewodu mlecznego z uwagi na to, że sutek wykształcił się z nabłonka płaskiego pokrywającego przewód mleczny.

Faza aktywna: owrzodzenie, czyli zanik komórek nabłonka płaskiego wyściełającego przewód mleczny. Może dojść do wystąpienia znieczulicy – kobieta nie ma czucia w sutku oraz w skórze otaczającej pierś (sutek i skóra otaczająca pierś to też ektoderma). Może dojść do wciągnięcia sutka lub skóry – wtedy pierś dotknięta konfliktem staje się mniejsza.

Faza zdrowienia: po rozwiązaniu konfliktu dochodzi do sytuacji, kiedy to miejsce dotknięte konfliktem obrzmiewa, sączy się z niego wydzielina (jak przy normalnym stanie zapalnym). Jednak jeśli wydzielina  nie ma ujścia (z powodu obrzęku w przewodzie), może dojść do zatoru – pierś robi się obrzęknięta, gorąca, zaczerwieniona, puchnie i powiększa się; procesowi temu towarzyszy ból. Gdy z piersi zacznie wypływać mleko jest to bardzo dobry znak – oznacza to, że wydzielina znalazła ujście.
Na marginesie: terapia, którą można podjąć w momencie zablokowania przewodu mlecznego: spijanie mleka przez dziecko/partnera, chłodne okłady (np. z liści kapusty), masowanie.
Powraca czucie, a w zasadzie pojawia się hiperstezja czyli przeczulica. Sutek i skóra są wrażliwe na każdy dotyk.
Biologiczny sens: powiększenie światła przewodu, tak aby możliwy był większy spływ mleka w związku z przeżywanym konfliktem rozłąki, żeby mleko łatwo wypływało z piersi gdy straciło się dziecko, które by to mleko wyssało.

Medycyna konwencjonalna nie zna powyższego podziału, nie rozróżnia fazy aktywnej oraz fazy zdrowienia. Wszystko co charakteryzuje się szybkim przyrostem komórek lub zmianami w strukturze tkanki uważane jest za złośliwe…

Zapytacie: jak ktoś może umrzeć na raka piersi? Po pierwsze może zaistnieć sytuacja, że faza aktywna konfliktu trwa bardzo długo i dochodzi do kacheksji, czyli wyniszczenia organizmu lub też dochodzi do tzw. „przerzutów”, czyli uderzeń nowych szoków konfliktowych – niestety najczęściej z winy lekarza, który bombarduje pacjenta diagnozami i czyhającymi nań zagrożeniami.

Kiedy powinno się ingerować w raka piersi? Np. Kiedy kobieta czuje się oszpecona z powodu widocznego guza, lub kiedy guz przebija skórę i mamy do czynienia z „otwartą i śmierdzącą” piersią. Otwarta pierś może również powstać w wyniku ingerencji chirurgicznej – przecięcia skóry lub punkcji.

Gdyby lekarze podochodzili do terapii na zasadzie wspierania organizmu podczas toczących się procesów, a nie ingerencji i walki z objawami – wtedy większość pacjentów mogłaby spokojnie przejść nawet najbardziej skomplikowane zdrowienie.

Choroby piersi to konflikt gniazda rodzinnego. Sytuacja związana z dziećmi, partnerem, rodzicami, rodziną. Może też dotyczyć przyjaciół lub pracy, w sytuacji gdy osoba postrzega te konteksty jak swoje własne gniazdo rodzinne. (Przykład: Babcia mojej bliskiej przyjaciółki zmarła na raka piersi, gdy zmarł wcześniej jej mąż, którego bardzo kochała i z którym tworzyła szczęśliwe gniazdo rodzinne. Nie mogła się pogodzić z jego stratą i w konsekwencji z zakończeniem istnienia dla niej gniazda rodzinnego, które było całym jej życiem.)

piersi związane są z troską o bliskich (dziecko/partner) np. niemożność zaopiekowania się kimś bliskim z powodu rozłąki, lub ogromna troska o kogoś bliskiego, komu dzieje się krzywda np. choroba. inny przykład: mama bardzo martwi się o swoje dziecko, które bierze narkotyki i zawala szkołę. kolejny przykład: partner mnie zdradza, czuję się przez to gorsza, mało kobieca, martwię się o partnera = boję się, że odejdzie.piersi dotyczą zazwyczaj dramatu rozgrywającego się wewnątrz gniazda – w domu.
jeśli dotknięte są gruczoły – gruczolakorak – dotyczy troski o bliskich
przewody mleczne – rozłąka z partnerem/dzieckiem

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top